Kampprogram til VM 2018 - Se alle kampe ved fodbold-VM her
TV-program | Kampprogram | Annoncering | Kontakt | VM 2018 spilles fra 14. juni-15. juli.

VM 2018-kampprogram

VM 2018 bliver sparket i gang den 14. juni, mens finalen finder sted den 15. juli 2018. Her kan du se kampprogrammet over alle 64 kampe.

VM i Rusland i sommeren 2018 byder på 64 kampe med 32 deltagere. Alle nationer skal spille mindst tre kampe i gruppespillet, mens kun halvdelen derefter går videre.

Alle spilletidspunkter i VM-kampprogrammet er dansk tid.

# Dato/Tid VM-gruppekamp  Gruppe - By

1

14/6
17.00
RuslandSaudi-Arabien

A - Luzhniki Stadion, Moskva

2

15/6
14.00
EgyptenUruguay A - Yekaterinburg

3

15/6
17.00
Marokko – Iran

B - Skt. Petersburg

4 15/6
20.00
Portugal – Spanien

B - Sochi

5

16/6
12.00
Frankrig – Australien C - Kazan

6

16/6
15.00
Argentina - Island

D - Saransk

7

16/6
18.00
Peru – Danmark

C - Otkrytiye Arena, Moskva

8 16/6
21.00
Kroatien – Nigeria

D - Kaliningrad

9

17/6
14.00
Costa Rica – Serbien

E - Samara

10

17/6
17.00
Tyskland – Mexico F - Luzhniki Stadion, Moskva

11

17/6
20.00
Brasilien – Schweiz

E - Rostov-on-Don

12 18/6
14.00
Sverige – Sydkorea

F - Nizhny Novgorod

13

18/6
17.00
Belgien – Panama

G - Sochi

14

18/6
20.00
Tunesien – England

G - Volgograd

15

19/6
14.00
Colombia – Japan H - Saransk

16

19/6
17.00
Polen – Senegal

H - Otkrytiye Arena, Moskva

17 19/6
20.00
Rusland – Egypten

A - St. Petersburg

18 20/6
14.00
Portugal – Marokko B - Luzhniki Stadion, Moskva

19

20/6
17.00
Uruguay – Saudi-Arabien A - Rostov-on-Don

20

20/6
20.00
Iran – Spanien

B - Kazan

21 21/6
14.00
Danmark – Australien

C - Samara

22

21/6
17.00
Frankrig – Peru C - Yekaterinburg

23

21/6
20.00
Argentina – Kroatien

D - Nizhny Novgorod

24 22/6
14.00
Brasilien – Costa Rica

E - St. Petersburg

25

22/6
17.00
Nigeria – Island D - Volgograd

26

22/6
20.00
Serbien – Schweiz

E - Kaliningrad

27

23/6
14.00
Belgien – Tunesien

G - Otkrytiye Arena, Moskva

28

23/6
17.00
Sydkorea – Mexico

F - Rostov-on-Don

29

23/6
20.00
Tyskland – Sverige

F - Sochi

30

24/6
14.00
England – Panama

G - Nizhny Novgorod

31

24/6
17.00
Japan – Senegal

H - Yekaterinburg

32

24/6
20.00
Polen – Colombia

H - Kazan

33

25/6
16.00
Uruguay – Rusland

A - Samara

34

25/6
16.00
Saudi-Arabien – Egypten

A - Volgograd

35

25/6
20.00
Iran – Portugal

B - Saransk

36

25/6
20.00
Spanien – Marokko

B - Kaliningrad

37

26/6
16.00
Australien – Peru

C - Sochi

38

26/6
16.00
Danmark – Frankrig

C - Luzhniki Stadion, Moskva

39

26/6
20.00
Nigeria – Argentina

D - St. Petersburg

40

26/6
20.00
Island – Kroatien

D - Rostov-on-Don

41

27/6
16.00
Mexico – Sverige

F - Yekaterinburg

42

27/6
16.00
Sydkorea – Tyskland

F - Kazan

43

27/6
20.00
Schweiz – Costa Rica

E - Nizhny Novgorod

44

27/6
20.00
Serbien – Brasilien

E - Otkrytiye Arena, Moskva

45

28/6
16.00
Japan – Polen

H - Volgograd

46

28/6
16.00
Senegal – Colombia

H - Samara

47

28/6
20.00
England – Belgien

G - Kaliningrad

48 28/6
20.00
Panama – Tunesien

G - Saransk

1/8-delsfinaler:

50

30/6
16.00
1C – 2D

Kazan

 49

30/6
20.00
1A – 2B

Sochi

 51

1/7
16.00
1B – 2A

Luzhniki Stadion, Moskva

 52

1/7
20.00
1D – 2C

Nizhny Novgorod

 53

2/7
16.00
1E – 2F

Samara

 54

2/7
20.00
1G – 2H

Rostov-on-Don

 55

3/7
16.00
1F – 2E

St. Petersburg

 56

3/7
20.00
1H – 2G

Otkrytiye Arena, Moskva

Kvartfinaler:

57

6/7
16.00
Vinder 49 – Vinder 50

Nizhn Novgorod

58

6/7
20.00
Vinder 53 – Vinder 54

Kazan

 60

7/7
16.00
Vinder 55 – Vinder 56

Samara

 59

7/7
20.00
Vinder 51 – Vinder 52

Sochi

Semifinaler:

 61

10/7
20.00
Vinder 57 – Vinder 58 St. Petersburg
 62 11/
20.00
Vinder 59 – Vinder 60

Luzhniki Stadion, Moskva

VM-bronzekamp:

 63

14/7
16.00
Taber 61 – Taber 62

St. Petersburg

VM-finalen:

 64 15/7
17.00
Vinder 61 – Vinder 62

Luzhniki Stadion, Moskva